Tufan Erhürman Resmi Web Sitesi

CTP tartışmaları…

Son günlerde, CTP’nin hükumetten düşmesi vesilesiyle, Partimiz ile ilgili çeşitli yorumlar yapılmakta ve genelde CTP’liler, özelde de Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Talat, üslup sınırlarını zorlayan eleştirilere maruz kalmaktadır. Üslup sınırlarını zorlasa da siyasette her türlü eleştiriye tabii ki açığız. Ancak bu eleştirilerin CTP yönetiminde bir kargaşa yaşandığı izlenimini yaratmaya yönelmesi ve benim ismim aracılığı ile Genel Başkanın yıpratılması, genel sekreter olarak benim asla kabul edebileceğim bir durum değildir.

CTP yönetimi, bu dönemde, Genel Başkanı, Genel Sekreteri ve MYK’sıyla bir bütün olarak çalışmıştır, dolayısıyla bu dönemin hatasından da sevabından da bir bütün olarak sorumludur. Tamamen iradem dışında adımın karıştırıldığı “genel başkanlık yarışı” konusunda da Genel Başkan ile düşüncemiz ortaktır. CTP’de genel başkanlık talep üzerine elde edilen bir makam ya da mevki değil, Parti tarafından verilen bir görevdir ve bu konuda Genel Başkan konuşmadan önce konuşmak Parti terbiyemize uygun düşmez.

CTP, yeni dönemde, sanıldığının aksine, bir karmaşa veya kargaşa yaşamayacak, birlik ve bütünlüğünü daha da sağlamlaştırarak mücadelesine devam edecektir. Yorumlar kişilerin isimleri üzerinden yapılsa da, bizim için yalnızca deneyimli ve dinamik kadrolarıyla bu halka ve adaya hizmet verme potansiyeli nedeniyle CTP önemlidir ve bu hep böyle kalacaktır.

Yorum Yaz