Tufan Erhürman Resmi Web Sitesi

Kamuoyuna Açıklama

Beni biraz tanıyan herkes, aktif siyasete bu işi çok sevdiğim ya da bu alanda kalıcı olmak istediğim için girmediğimi bilir.

Aktif siyasetin benim için tek anlamı, yapılması gerektiğini düşündüğüm işlerin yapılmasına daha fazla katkı koyabilmektir. 28 Temmuz seçimleri öncesinde, özellikle Anayasa’nın, Siyasal Partiler Yasası’nın, Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın ve Meclis İçtüzüğü’nün değişmesi için katkı koymak istediğimi kamuoyuyla paylaşmıştım. Bu konularda elimden gelen her şeyi yaptığıma inanıyorum. Siyasal Partiler Yasası Önerisi’ni Meclis’e sundum. Anayasa ve Siyasal Partiler Değişiklik taslaklarını da hazırlayarak Sayın Başbakana ilettim.

Bu arada, İyi İdare Yasa Önerisi’ni, Hukuk Muhakemeleri Usulü (Değişiklik) Yasa Önerisini, borçların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yasa önerisini, Sayın Fazilet Özdenefe ve Sayın Doğuş Derya ile birlikte ölüm cezasının kaldırılması ve cinsel suçların düzenlenmesi ile ilgili yasa önerisini, Özel Hayatın ve Hayatın Gizli Alanının Korunması Yasa Önerisi’ni, Bilgi Edinme Hakkı (değişiklik) Yasa Önerisi’ni ve yolsuzlukların önlenmesi ile ilgili Ceza (değişiklik) Yasa Önerisi’ni hazırlayarak Meclis’e sundum. Bunlardan, İyi İdare Yasası, Hukuk Muhakemeleri Usulü (değişiklik) Yasası, borçların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yasa, ölüm cezasının kaldırılması ve cinsel suçların düzenlenmesi ile ilgili yasa, Özel Hayatın ve Hayatın Gizli Alanının Korunması Yasası ve Bilgi Edinme Hakkı (değişiklik) Yasası Meclis’ten geçerek yürürlüğe girdi.

Bu arada, polisin sivile bağlanması ve kamu hizmeti komisyonunun yapısının değiştirilmesiyle ilgili yasa taslaklarını hazırlayarak Sayın Başbakana, borçların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yasada taksitlendirmenin düzenlenmesi ile ilgili taslağı hazırlayarak bu konuda görevlendirilmiş olan Ad Hoc Komite’nin sayın üyelerine, KTHY çalışanlarının durumlarının iyileştirilmesiyle ilgili taslağı Sayın Başbakana ve Sayın Maliye Bakanına ve taşınır icrasıyla ilgili taslağı da Sayın Maliye Bakanına ilettim.

Meclis’ten geçen İyi İdare Yasası’yla ilgili olarak kamu görevlilerinden, Hukuk Muhakemeleri Usulü (değişiklik) Yasası konusunda hukuk çevrelerinden ve alacaklılardan, borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili yasa konusunda da hem alacaklılardan, hem borçlulardan, hem de hukuk çevrelerinden çok ciddi tepkiler aldım. Ölüm cezasının kaldırılması ve cinsel suçların düzenlenmesi ile ilgili ceza (değişiklik) yasasının özellikle cinsel suçlarla ilgili bölümü hakkında da gerek kamuoyundan, gerekse basından çok ciddi eleştiriler geldi.

Meclis’ten oy birliğiyle geçen Özel Hayatın ve Hayatın Gizli Alanının Korunması Yasası ise, basın örgütlerini Komite çalışmalarına davet etmediğim için Komite başkanı sıfatıyla özür dilememe ve yasayı yeniden gözden geçirmek konusundaki açık davetime karşın, kamuoyunda ve özellikle basında, bana yönelik olarak, çoğu zaman eleştiri sınırlarını çok aşan tepkiler yarattı. Bu eleştirileri gurur meselesi yapmadım. Gerek Medya Etik Kurulu’nun Sayın Başkanı Süleyman İrvan’a, gerek Basın-Sen Başkanı Sayın Kemal Darbaz’a, gerekse Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sayın Hüseyin Güven’e, Yasa ile ilgili değişiklik önerilerini, hem Anayasa’da, hem de Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde temel insan hakları arasında yer alan özel hayatın gizliliği ve haberleşmenin gizliliği haklarını korumasız bırakmamak kaydıyla görüşmeye ve gerekli görülürse Meclis’e bu konularda yasa önerisi götürmeye hazır olduğumu şahsen ilettim. Buna karşın bu konuda bugüne kadar herhangi bir örgütten, herhangi bir görüşme daveti almadım.

Benim demokrasi anlayışım, bir milletvekilinin, kendisinin veya partisinin düşüncelerini değil, her şeyden önce halkı temsil etmesini gerektirir. Eğer yapılan ve/veya yapılmayan işler kamuoyunda ciddi tepkiler yaratıyor, hatta ötesine geçerek hakarete varan ciddi eleştirilere yol açıyor, buna karşın milletvekili kendisinin doğru olanı yaptığını düşünüyorsa, artık o milletvekili taşıdığı sıfatı hak etmiyor, milleti veya halkı temsil etmiyor demektir. Halka rağmen halk için bir şeyler yapma iddiasının ise demokrasiyle bağdaşan herhangi bir yanı yoktur. Bu şartlar altında milletvekili sıfatıyla maaş almaya devam etmek benim için en hafif tabiriyle züldür ve demokrasi anlayışım çerçevesinde bana düşen, bu makamı hiç vakit kaybetmeksizin boşaltarak milleti gerçekten temsil edecek yeni bir kişiye Cumhuriyet Meclisi’nde yer açmaktır.

Milletvekilliğimi gözden geçirmekte olduğum yolundaki açıklamanın yapılma sebebi eleştirilere karşı tahammülsüz olma ya da eleştirileri gurur meselesi yapma değil, yukarıda açıkladığım düşüncelerdir.

Bu düşüncelerden hareketle milletvekilliğimi gözden geçirmeye soğukkanlılıkla ve samimiyetle devam ediyorum. Bu arada basın örgütlerimizin yasayla ilgili önerilerini benimle değil, başka milletvekilleriyle veya makamlarla paylaşmayı tercih etmeleri halinde bunu da sonsuz saygıyla karşılayacağım. Ancak, milletvekilliğine devam ettiğim süre içerisinde, bunu doğal olarak bir görev addettiğim için, yapılmasına katkı koyduğum yasalarla ilgili değişiklik önerileri de dahil olmak üzere, hukuk devleti, sosyal devlet ve insan hakları konusunda az da olsa ilerleme kaydedebilmek yolunda yapılacak her türlü çalışmaya bilgim elverdiğince katkı koymaya hazır olduğumu kamuoyuyla en derin saygılarımla paylaşmak isterim.

24 Yorum

 1. emir apo Reply to emir

  Sevgili Tufan hoca
  Öncelikle size karşı bazı kendini bilmez çevreler sataşması sizi asla yıldırmasin,
  Herkes şunu bilmeli Kktc de dedi koduya dayalı haber yapmak insana çamur atmak çok kolaydı.
  İnsanlar her önüne gelen tv açar Web Sitesi kurar gazete oluşurttr ise sözde basın mensubu geçinen tetikçi kesim ortalıkta basınım diye hava atarak ona buna satasir ,
  Reklam yapmaya başlar..
  Bu yolda size Başarılar diliyorum….
  Köklü eğitimi olmayan Çakma güdümlu tetikçi basın istemiyoruz….
  Saygılarımla

 2. Ayla Yıldırım Reply to Ayla

  Sayın Tufan Erhürman’a: Yıllardır siyasetçilerin arkasına sığındığı “bu koşullarda bir şey yapılamıyor” söyleminin doğru olmadığının en önemli kanıtı oldunuz. Meclisin özveriyle çalışan sayılı milletvekillerinin önünde geliyorsunuz. Açıklamanızda bahsettiğini “kamuoyunun tepkisi” tanımı bence hatalıdır. Tepki, “kamuoynu”nun değil, mevcut sistemsizliğin devamından yarar sağlayanların, (sizin gibi vekiller sayesinde) çalışmadıkları ortaya çıkan siyasilerin tepkisidir. Bu tepkiler, size oy veren benim gibileri temsil etmiyor. Ama siz temsil ediyorsunuz. Bu temsiliyet görevini bırakma koşulunuz, sizi oraya getiren benim gibi seçmenlerin desteğini çekmesi durumunda oluşmalıdır. Ben; size yetki veren bir seçmen olarak, vekillik görevini bu güne kadar hakkıyla sürdürdüğünüzü ve sürdürmeye devam etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Lütfen değerlendirmenizi yaparken, bunu da göz önüne alınız.

 3. Cenk Diler Reply to Cenk

  Hocam, gözden mözden geçirme yok! HINÇ ELEŞTİRELLİĞİ yazısını sen yazdın. Teslim olmak yok. Şikayeti olanlar, gerekçeleriyle birlikte değişiklik tekliflerini getirsinler. Yola devam… Halk adına oralarda tek sen varsın.

 4. Ece Balcı Reply to Ece

  Yılmak yok. Geleceğimiz için yola devam. Siz aldığı maaşı sonuna kadar hak eden bir vekilsiniz. Hak etmeyip o koltukları dolduranlar gitmeli.

 5. Arif Alasya Reply to Arif

  Tufan kardeşim senin vekil olmadan önce mevcut hukuksuklsr ve anayasade gerekli değişiklikler dahil,yeni bir anayasa ile ilgili çalışmalarını bilen bir kişi olarak vekil olarak mecliste yer almana en fazla sevinen bir abinin (abi kelimesini senden yaşça büyük olduğum için kullandım yoksa hukuki konularda sen benim abim konumundasın) Bu yasama sürecinin sıkıntılı geçeceği zaten seçim sonuçlar,hükümet çalışmaları vede CTP’nin yaşadığı kurultay süreci ile sıkıntılı olacağı ortadadır.Şimdi bu sıkıntılara yerel seçim,Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Kıbrıs görüşmeleri da tuz biber ekecektir.Bu sebeplerden senin hazırladığın vede çok çok önemli olan yasalarda gerek hükümet gerekse parti içerisinde konsensuzun oluşmasını ben şahsen beklemiyorum.Benim naçizhane düşüncem vede sana duyduğum saygıdan dolayı vekil olmaya ihtiyacın olmadığı noktasından da hareketle mevcut yasama dönemini biz seni seven ve takdir edenler adına sürdürmendir.Tabi ki takdir yine de senindir..Saygılar.

 6. Mustafa Hastürk Reply to Mustafa

  Sevgili Tufan memleketin ve halkın için daha yapacak çok işin var. Yolun açık olsun. Sana inanıyoruz…

 7. yunus cenk Reply to yunus

  Çok sevgili Tufan hocam vekâletini sorgulamakta çok haklıdır.

  Çünkü:

  -Vekâlet ettiği Mecliste hukukçu değil gugucu aranmaktadır.
  -Meclisin birçok Vekili hazırlanan yasaları okumadığı gibi, bu temsilcilerin temsil ettikleri de yasayı okumamış, okuyama niyet etmemiştir. Her zamanki gibi bilgiye dayanmayan tartışmalar yapılmaktadır.
  -Onlar göre, Meclise iş yapan biri değil, aldığı dünya parasının karşılığını sadece belli zümrelerin menfaatleri için el kaldıracak zatlar lazımdır.
  -Araştırmacı diye bilinen yazarlar bile mevzuubahis Yasa’yı, Özel Hayatın Gizliliği ile ilgili farklı ülke mahkemelerinin içtihatlarını, AB’nin İnsan Haklar Mahkemesi kararlarını ve BM Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi’ni araştırmamıştır.

  Milletvekillerinin yasayı OKUMADIĞI bir Mecliste, Habercinin HABERDEN HABERİ olmadığı, “OKUR – YAZARLIĞIN” yasaklanırcasına ortadan kalktığı ve sadece “Yazarlığın” olduğu, “Bu benim kişisel fikrim”cilerin başrol oynadığı bu ülkede Tufan Erhürman’ın elbette ki vekâletini sorgulaması şarttır.

 8. guner tahir Reply to guner

  Bu halki temsil etme söylemleri biraz bosta sözlerdir. KKTC de ki halkin katmanlarina biraz bakmak gerekir. Yüzde kaci isci, kaci kôylü kaci ögretmen veya memur ve yüzde kaci doktor veya avkat.L Iste bundan sonra bizim milletvekillerine iyi bakmak gerekir. kaci doktor kasi avukat kaci köylü ve kaci isci. Her halde ne isciler ne de kôylûler meclisde hic temsil edilmiyorlar. Onun icin ben halki temsil ediyorum söylevleri bos söylevlerdir.

 9. Ali Özkaramanlı Reply to Ali

  Basını takip eden birisi olarak,yapılan elestirilerin bilgi sahibi olmadan hatta vakit ayırıp dersini calısmadan ileriye tasınmak istenen dedikodu olarak goruyorum.Bu arada yasaya dogru durust elestiri bile getiremeyen bu arkadaslar sizin uzerinizden CTP-BG’yi otekilestirmek icin basit ayak oyunlarına girdikleri apacık ortada..sakın ola bunlara uyup vekaleti bırakmayın ..

 10. Bu memleket pislik içerisinde çalkalanmakta ve bu pisliğin yaratıcısı mahlukatlar tabii ki sana saldıracaklar. Bu halk seni hangi partili olursa olsun ,sana sonsuz sevgi ve saygı ile bağlıdır. Sen bu memlekette bugüne kadar olmayan işleri başardın. Milletvekilliğin süresince , bugüne kadar halk yararına yapılanlardan çok daha fazlasını yaptın. 3-5 tane soysuzun bağırması ile sakın etkilenme. Şu an seni seçen, ve eskiden tanımayan ama şimdi çok iyi tanıyan halkın daima yanındadır. Tüm halkınla beraber mücadeleye devam. Sevgiler saygılar.

 11. Bu memleket pislik içerisinde çalkalanmakta ve bu pisliğin yaratıcısı mahlukatlar tabii ki sana saldıracaklar. Bu halk seni hangi partili olursa olsun ,sana sonsuz sevgi ve saygı ile bağlıdır. Sen bu memlekette bugüne kadar olmayan işleri başardın. Milletvekilliğin süresince , bugüne kadar halk yararına yapılanlardan çok daha fazlasını yaptın. 3-5 tane soysuzun bağırması ile sakın etkilenme. Şu an seni seçen, ve eskiden tanımayan ama şimdi çok iyi tanıyan halkın daima yanındadır. Tüm halkınla beraber mücadeleye devam. Sevgiler saygılar.

 12. Sn erhurman bu meclise sizin gibi on tane daha vekil gelmesi lzm ki bu memleket adam olsun Yok siz gozden gecirmeden bahsedersiniz sizi gayet basarili buluyor basarilarinizin devamini diliyorum umarim umudunuzu yitirmez ve halkin faydasina daha nice yasalara imza atarsiniz

 13. Cemre Gunsel Reply to Cemre

  Sn Tufan Erhurman, hukuk egitimini tamamlayip memleketine geri donen bir genc olarak yaziyorum bu satirlari. Sistemsizligin icinde bir sistem yaratma cabasina giren, ve bunu sadece lafta kalmayip icraata doken sizin gibi insanlara kibris turk halkinin ve ozellikle de gencinin ihtiyaci vardr. Partizanliktan uzak, milletin vekili oldugu bilinci ile hareket eden sizin gibi insanlar oldukca bizler de genc nesil olarak gelecegimize dair daha ümitli oluyoruz. Sistemsizlikten medet ve cikar ummayi bir gorev-yasam tarzi edinen sistemsizlik bekcilerine aldirmayiniz. Bu yazdiginiz satirlar dahi, bu onurlu durusunuz sizi vekil secmekle ne dogru yaptigimizin gostergesidir. Kibris Turk halkina vereceginiz daha nice hizmetler oldugu inancindayim. Yasama alininda yapilan bircok degisiklik coktan vakti gelen degisikliklerdi, ancak bu degisikliklerin getirdigi yeniliklerden rahatsiz olan kesimler ya bilgisizlikten ya da sistemsizlik bekciliginden bu tepkileri vermektedirler gorusundeym. Sistemsizlik kalesini icten feth etmeliyiz, hedefimiz sizin gibilerin eksilmesi degil artmasi olmalidir. Saygilarimla

 14. Sn. Hocam sizinle kısa bir süre de olsa çalışma imkânı buldum ve ayrıca sizi görsel ve yazılı medyada takip ediyorum. Açıklamanızda belirtmiş olduklarınızdan şüpemiz yok. Hukuk için, adalet için, bu ülke ve bu ülkede yaşan insanlar için istifa edemezsiniz. Kısacası sn. Vekilim; bu ülkenin bireyi olarak istifa etmenizi kesinlikle onaylamıyoruz.

 15. Melek Beşir Karamustafa Reply to Melek

  Sevgili Tufan,
  Sakın yılma, bizden ve çocuklarımızın geleceğinden hiç ama hiç vazgeçme. Bir umut yakalamışken seni kaybetmek istemiyoruz. Sen bu ülkenin umudusun.

 16. Mehmet Zeki Özgen Reply to Mehmet

  Sn.Tufan Erhürman,bilirsiniz ki meyve veren ağaç taşlanır.Sizin taşlardan çekineceğinizi sanmam .Eleştirilerin bir kısmı doğru olabilir,önemli taslakların ilgili tarafların onayıyla yasalaşması tabii ki esastır.Son yasanın çokça tartışılması bazı alanların sınırlarının çizilmemiş olmasından kaynaklanıyor gibi görünüyor.Bu sorunun sizin önderliğinizde tekrar tartışılması ve sonuçlandırılmasını beklerim.
  Çalışmalarınızı sürdüreceğinizi umar,kolaylıklar dilerim.

 17. tekin soylemez Reply to tekin

  Hocam bu ülke senin gibi insanların varlığı ile değer kazanacak onun için lütfen konumunu kaybetme senin gibi insanları yanına göndermeye çalışırken bizim emeklerimizi boşa çıkarma. Sevgilerimle. …

 18. Ali Kanlı Reply to Ali

  Tufan Hoca,
  Toplum için çalışma azmin ve üretkenliğin,günümüze kadarki alışkanlıkları yıkma eğilimindedir. Sıkıntı burdadır. Ben sana oyumu verirken,kendim için değil,toplumun geleceği için verdim. ‘Doğru seçim yaptığım mutluluğunu’ geri alma hakkını ,sadece ben değil ,benim gibi size oy verenler de reddeder sanırım. Bahse konu yasa ile ilgili naçizane görüşüm de şöyledir: Siz doğru bildiğinizi yaptınız,ilgilenmesi gerekenler ilgilenmedi,yetkililer belli ki bilgilenmedi ve de onay verdi. Beğenmedilerse, görevleri gereği çalışıp beğenecekleri ,bizlere de beğendirecekleri güzel şeyler üretsinler. Yılmak yok, lütfen yola devam.
  Selam ve sevgiler.

 19. Kani Kanol Reply to Kani

  Bu toplumun aydınını, sağcısını, solcusunu, liberalini, sosyalistini, milliyetçisini, yurtseverini kısacası toplumun kendisini, en iyi tanıyanlardan birisin… Şimdi yaptıkların da, bundan önce yaptıkların da sadece ve sadece bu toplum için yapılmış, hiçbir zaman unutulmayacak hizmetlerdir… Bunun rahatlığı içinde ol. Sen ve senin gibi insanların bu topluma, milletvekilliğine, meclise vs. ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Tam tersi bu toplumun, meclisin vs. sana ve senin gibi insanlara çok ama çok ihtiyacı var… Hangi kararı alırsan al, bil ki sana duyulan güven hiçbir şekilde sarsılmayacak ve kaybolmayacak…
  Seni seviyor ve takdir ediyoruz…

 20. ahmet yıldırım Reply to ahmet

  tufan erhürman hukukçu ve siyaset adamı olarak bence ülke standartlarının üzerinde bir isimdir. fakat şu da var ki tufan erhürmanın ne kıbrıs ne de türkiye gibi bir cografyada karşılıgı çok çok büyük kitleler degildir. hal böyleyken bagımsız aday olmak yerine ctp gibi bir partidden aday olması en başında bir hatadır. tufan erhürmana düşüncelerinden dolayı destek verecek alkış tutacak yüzlerce entellektüel vardır belki bu ülkede fakat erhürman meclise bu entellektüellerin veya kişilerin oylarıyla degil bir partinin tabanının oylarıyla meclise girmiştir. haliyle bu oyları verenlerin beklentileri farklıdır tufan erhürmanın sevenlerinin veya takipçilerinin beklentilri çok çok farklıdır. tufan erhürman avrupalıların hukuk kurallarına benzer kuralları ülkeye getirmek istemektedir fakat temsil ettigi partinin tabanı buna pek sıcak bakmamaktadır, zira bir çogu ambargo altında yaşayan batıyla falan dogru düzgün entegre olamamış insanlardır.

  elbette tufan erhurmanın bir çok düşüncesi ve yasa tasarısı takdir edilefek cinstentdir fakat henüz kıbrıs toplumunda bu tür yasaların pek bir karşılıgı yoktur. lezbiyenlıkları istemeyik kıbrısta tarzında duvar yazıları buna en büyük kanıttır.

 21. Erkut D. Özgöray Reply to Erkut

  Hocam siz değil, okumadan dinlemeden onay verenler, her zamanki gibi aldıkları görevi laiki ile yerine getirmeyenler istifa etsinler.

 22. Melek Cihangir Reply to Melek

  Sevgili Tufan Erhurman,

  Milletvekilliginizi gozden gecirmekte oldugunuzu aciklamaniz, calismalarinizi ilgiyle takip edip destekleyen bir cok insan gibi beni de uzdu. Biliyoruz ki klasik sekliyle “halkin kendi kendini yonetmesi” olarak tanimlanan dogrudan demokrasi gunumuz toplumlari icin mukemmel olmaktan uzak siyasal bir yonetim seklidir. Temsili demokraside ise halk kendi iradesiyle temsilcilerini secer, yonetme hakkini bu temsilcilere devreder. Bir temsilci genel iradeyi degil toplumdaki bir grubun (ona kendilerini temsil hakki veren grubun) iradesini yansitir. Siz, kendinizi butunun iyiligini gozetmeye adamis oldugunuz icin, halki memnun etme arzunuzu ve bu gerceklesmedigi icin yaptiginizin demokratik ideallere aykiri oldugu yonundeki kayginizi anliyorum. Fakat toplum farkli siyasi, ekonomik, ahlaki vs degerlere sahip bireyler ve gruplardan olustugu icin butunun iyiligini gozeten tek bir bilinc olusturmak hic bir zaman mumkun olmayacaktir. Sizin goreviniz, azinlikta bile olsa bu gruplardan birini temsil ederek temsili demokrasideki denge mekanizmasina katkida bulunmaktir. Halka ragmen halk icin bir seyler yapmiyorsunuz. Boyle yaptiginizi dusunurseniz hem sizi destekleyip size kendilerini temsil etme hakki verenleri hem de temsili demokrasinin temel taslarindan biri olan toplumu olusturan cesitli gruplarin temsil edilmesi ilkesini gozardi etmis olursunuz. Demokrasi, cogunlugun yonetimi degildir. Su anda icinde bulundugunuz siyasi sistemde azinlik oldugunu bile dusunseniz, sizi destekleyen grubu temsil etmelisiniz ki toplumu olusturan hic bir grup yonetimden dislanmasin, kendi yonetimi uzerinde soz sahibi olabilsin. Bu, sizi destekleyen grubun cikarlarini savunmak degil, sizin de inandiginiz ideallere inanan insanlari sahip oldugunuz donanimla yonetimde temsil ederek, karar alma surecine dahil etmektir. Icinde yasadiginiz toplumu iyi taniyan birisiniz, lutfen karalamalara karsi direnin ve bu toplumun size ihtiyaci oldugunu dusunen ve savundugunuz ideallere inanan bizleri temsil etmeye devam edin.

 23. Goksel Seroydas Reply to Goksel

  Sakin Tufan hocam, istifa etmesi gereken siz degilsiniz. Yillardir meclise çöreklenip halkin yararina hic bir sey yapmayanlardir. Siz bu halka umut oldunuz, yola devam, pes etmek yok.

 24. Sezen Zeytinoğlu Reply to Sezen

  Büyük emekler vererek hazırladığınız bu son derece önemli yasalar için sizi çok tebrik ediyorum.
  Topluma karşı bu kadar şeffaf olmanızı hayret içinde izliyorum. Keşke Türkiye’de ve dünyanın her yerinde sizin gibi milletvekilleri olsa… Ne mutlu Kıbrıslı Türklere. Sizi destekleyen, kendilerinin temsilcisi seçen ve öyle kalmanızı dileyen herkesi candan kutluyorum.

  Sezen Zeytinoğlu

Yorum Yaz